KONST / Litografier / Färglitografi 12724012
nr 1272 4012
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, onumrerad, bär dedikation. Motivet: 23x17 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.800 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:22:37
2.400 kr
4.600 kr
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
26 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson